GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 4156605
nr 415 6605
Berndt Friberg
(1899-1981), Sverige
Vas , B . F. Bernt Friberg Gustavsberg Studio, höjd: 19 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Berndt Friberg, född 1899, död 1981, svensk keramiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 22 maj 2006
300 kr
400 kr